غذای سگ

77 محصول در این شاخه

نیازهای سگ از غذا بسیار متفاوت از انسان می‌باشد به همین دلیل دادن غذای خونگی به سگ‌ها توصیه نمی‌شود .سگ‌ها با توجه به نژاد ، پوست و ... نیازها و سلیقه‌های متفاوتی از یک غذا دارند و لازم است که در انتخاب غذا برای ‌آن‌ها دقت شود تا سالم و سرحال باقی بمانند و غذا ها انواع مختلفی دارند مانند:کنسرو سک و اسنک،اس...

نیازهای سگ از غذا بسیار متفاوت از انسان می‌باشد به همین دلیل دادن غذای خونگی به سگ‌ها توصیه نمی‌شود .سگ‌ها با توجه به نژاد ، پوست و ... نیازها و سلیقه‌های متفاوتی از یک غذا دارند و لازم است که در انتخاب غذا برای ‌آن‌ها دقت شود تا سالم و سرحال باقی بمانند و غذا ها انواع مختلفی دارند مانند:کنسرو سک و اسنک،استیک،،تشویقی،غذای خشک،غذای مخصوص برای شرایط خاص و...

غذاهای آماده چند ویژگی مهم دارند که به چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم : 

1_ مواد مورد نیاز :

غذاهای آماده حاوی ویتامین‌ها ، کربوهیدرات‌ها ، چربی‌ها ، اسیدهای چرب مفید و خاص مثل اومگا 3 و 6 و ..... به میزانی مناسب برای نیاز بدنی سگ می‌باشد . غذاهای خونگی ممکن است حاوی میزان اضافی از هرکدام از این مواد باشند و در عین حال ممکن است یکی از آن‌ها را نداشته باشند که باعث بیماری می‌شود .

2_ سلامت دندان :

غذای خشک بسیار سفت می‌باشند و رطوبت آن‌ها از 6 تا 10 درصد می‌باشد و نیاز به جویده شدن دارند و نیاز سگ‌ها به جویدن را ارضا می‌کند و از طرفی باعث از بین رفتن پلاک دندان‌ها و خوش بو شدن نفس سگ‌ها می‌شود .

3_ مشکلات خاص :

برخی از سگ‌ها شرایط خاصی دارند به عنوان مثال ممکن است برخی از آن‌ها دارای حساسیت باشند و یا مشکلات پوستی داشته باشند و یا ....... اگر شما بخواهید با در نظر گرفتن شرایط سگ‌تان غذای خانگی به آن ها بدهید و برخی از مواد را از رژیم غذایی آن‌ها حذف کنید و یا برخی مواد را بدون در نظر گرفتن مقدار مورد نیاز بدنی آن‌ها به غذایشان اضافه کنید ممکن باعث مشکلات دیگری شود . غذاهای آماده کاملا متعادل می‌باشند و با توجه به نژاد و مشکلات بدنی و نیازهای سگ ساخته شده تا در همه حال سگ را در سلامت نگه‌دارد .

4_ اقتصادی و با صرفه :

شاید تصور کنید که دادن غذای خانگی به صرفه‌تر می‌باشد ، اما نیست !!! با توجه به مشکلاتی که ممکن است بعدها برای سگ‌تان به وجود بیاید و از طرف دیگه تهیه غذایی که حاوی تمام مواد باشد (گوشت ، سبزیجات ، میوه ، ادویه ) در آخر گرون‌تر از غذاهای آماده خواهد بود . از طرفی غذاهای خشک به دلیل میزان کم رطوبت خراب نمی‌شوند و سلامت دوست شما را تضمین می‌کند .

    

جمع شو
ادامه مطلب
نمایش 1 تا 24 از 77 محصول